Wystąpił błąd
["SELECT ip,czas,nazwa FROM al.teraz WHERE czas < '1406078631';"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["SELECT ip,czas,nazwa FROM al.teraz WHERE (ip='54.227.12.4' AND nazwa='monika');"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["INSERT INTO al.teraz (ip,czas,nazwa) VALUES ('54.227.12.4','1406080431','monika');"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["SELECT COUNT(*) FROM al.teraz WHERE nazwa='monika';"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]
www.monika.alleluja.pl               
 
Główna Wpis Księga
WITAM WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH MOJA STRONKE

"Moim Powołaniem jest Miłość"


Św. Maria Goretti dziewica i męczennica, patronka młodzieży

Maria Goretti, nazwana przez papieża Piusa XII "św. Agnieszką XX wieku", urodziła się na wsi pod Ankoną we Włoszech w roku 1890. Była, jak określiła jej matka, dziewczynką "szczęśliwą, dobrą, szczerą i uczuciową, bez kaprysów, poważną i zawsze posłuszną". Maria wychowywała się bez ojca, opiekowała się młodszym rodzeństwem, pomagała w pracach domowych, podczas gdy jej matka była zajęta przy gospodarstwie.
Pierwszą Komunię św. Maria przyjęła ukończywszy 11 lat i odtąd ze wszystkich sił dążyła, by codziennie być lepszą.

Sześć miesięcy później dziewczynka została poddana ciężkiej próbie. Rodzina Goretti dzieliła dom ze wspólnikiem ojca Marii, Aleksandrem, niegodziwym młodzieńcem, który zaczął prześladować dziewczynkę swą grzeszną namiętnością. Odepchnęła go natychmiast, ale nie poskarżyła się nikomu, gdyż Aleksander zagroził, że zabije ją i jej matkę, jeśli go wyda. Nie zrezygnował jednak i drugi raz gwałtownie zaatakował Marię. Święta znowu mu się oparła ze wszystkich sił krzycząc : "Nie, to jest grzech. Bóg tego nie chce". Aleksander, zdjęty strachem i gniewem, zaczął uderzać ją na oślep sztyletem. Kilkanaście ciosów przeszyło na wylot jej ciało.

Maria została przewieziona do szpitala w Netturno i chirurdzy pracowali gorączkowo nad ura-towaniem jej życia, ale wkrótce okazało się, że nic nie można już zrobić. Rankiem przyjęła ostatni raz komunię św. Zapytana o Aleksandra, odpowiedziała wyraźnie, że mu przebacza, że będzie modliła się za niego,i że chciałaby zobaczyć go w niebie. 6 lipca 1902 roku dziewczynka zmarła.

27 lipca 1950 roku ogłoszono ją świętą. Po raz pierwszy w historii Kościoła działo się to w obecności rodziny kanonizowanej. Modlitwy Marii w intencji jej mordercy zostały wysłuchane.
W ósmym roku pobytu w więzieniu Aleksander całkowicie się odmienił. Zwolniony po dwudziestu siedmiu latach za dobre sprawowanie, pospieszył błagać matkę świętej o przebaczenie. Potem wstąpił do zakonu kapucynów. Był świadkiem na procesie kanonizacyjnym Marii. Dane mu było również uczestniczyć w ceremonii jej kanonizacji.
 
Nowina
Licznik: 486399
On-line:


Idź przez życie tak, by ślady Twych stóp przetrwały Cię


Gołębie Ryś polski z Wejherowa

Zamyślenia niedzielne

Strona ks. Radoslawa Pawlowskiego,C.M.Apel Roberta

Bóg jest miłością i kocha ciebie dzisiaj

Stronka o tematyce religijnej


Jezus Jest Tu

Jezus Jest Tu

Jezus Jest Tu


Wspólnota młodzieżowa Samaria

Całkiem Sprawny Niepełnosprawny.


BÓG JEZUS MARYJA

Portal Świętego Izydora
(10kB)